Traduction(s): Brasileiro - English - Español - Français - Italiano - Nederlands - Polski - Português - Русский - 简体中文

(!) ?Discussion


Jeżeli chcesz dokonać zmiany systemu operacyjnego z Windows do Debian'a, to istnieje kilka różnych dróg którymi możesz podążyć. Ich wybór pomoże Tobie przejść proces zmiany "bezboleśnie".

Wybierz aplikacje rodem z innych platform

Użyj "Live CD"

Niech Windows współdzieli Twój komputer z Debian'em

* Zainstaluj Debian'a i Windows'a na tym samym komputerze. Takie rozwiązanie ułatwi Tobie zachowanie Twoich danych, również samego systemu operacyjknego Windows, i wybierać w którym systemie aktualnie chcesz działać przy starcie komputera. Taki rodzaj instalacji jest wspomagany przez Instalator Debian'a CD/DVD, nie wymagana jest specjalna płyta.

Więcej informacji o takim rozwiązaniu jest dostępnych tutaj dzięki wikipedii.

Użyj innego komputera do instalacji Debian'a

Na drugim komputerze możesz dokonać formatu i rozpocząć instalację na czystym komputzerze, bez koniecznoiści stosowania instalacji równoległej (dual boot). To rozwiązanie daje Tobie pewność, że nie zrobisz jakiegoś niebezpiecznego dla Twoich danych ruchu, kiedy będziesz sie uczył Debian'a. Drugi komputer jest też dobrym pomysłem dla instalacji serwera - dzięki temu będzie on mógł wciąż działać. Nie jest on wyłączany i włączany za każdym razem kiedy będziesz chciał korzystać z Windows'a. Jednocześnie będziesz mógł przetestopwać jego działanie z poziomu Windows.
Jeżeli posiadasz drugi komputer znacznie ułatwi Tobie korzystanie z jednego monitora, klawiatury i myszki przełącznik KVM. Urządzenie to umozliwi Tobie przełączanie między obsługiwanymi komputerami przy pomocy jednego przycisku na klawiaturze. Nie będziesz musiał wciąż przesiadać się do innego biurka! Przełącznik KVM obsługujący 2 komputery kosztuje między $10 a $60. Modele z większą ilością portów (obsługiwanych komputerów) również są dostępne.
Jeżeli sprawdzasz Debiana jako stacji roboczej, bądź sprawiedliwy w porównaniach czy nie używasz znacznie gorszej maszyny. Prawdopodobnie nie jesteś w stanie zauważalnie przeciążyć serwera.

Zobacz także: